Verslag van de jaarlijkse EM-dag bij Dick van der Maat op 12 mei 2018

De jaarlijkse EM-dag bij kwekerij Dick van der Maat in Boskoop was het afgelopen weekend weer een prachtig EM-feest. Zoals vaak op de EM-dag straalde de zon de hele dag. Het was drukker als ooit met EM-fans uit het gehele land en uit Belgie. De Acers, Japanse Esdoorns opgegroeid met EM stonden er dit jaar bijzonder weelderig bij. De gehele dag is het erg druk gebleven. Mensen bleven langer dan ooit.

Het lijkt erop dat de EM meer aan het doorbreken is en wijder geaccepteerd wordt. De zorg over onze bijen, vlinders en insecten zal hiermee te maken hebben want EM is een bijzonder goede oplossing om de landbouw en onze tuinen vrij te maken en houden van pesticiden en insecticiden.

Ook was er veel belangstelling voor de nieuwe Hado producten (de laatste uitvinding van prof. Higa de uitvinder van EM) waar veel bij uit te leggen en te ervaren is.

Hieronder een aantal ervaringen van EM-fans:

Hado

 • Iemand vertelde dat hij in december als een van de eersten een Hado om zijn moestuin had gemaakt en tot nu toe geen last heeft van slakken.
 • De Acers van de piramide-tuin in Almere doen het sinds het Hadoveld bijzonder goed in vergelijking met de afgelopen 5 jaar.
 • Een aantal mensen waren al aan het experimenteren met Hado in hun tuin en een aantal besloten – na het te hebben gevoeld (ervaren) en gehoord – er mee aan de slag te gaan.
 • De Hado halo’s hadden bij iedereen het effect dat zij stil in hun hoofd werden. Dit is zeer opmerkelijk. Yogi’s in India kost het jaren van geconcentreerde inspanning om een dergelijk effect te bereiken!
 • Vrijwel iedereen kon de verschillen voelen tussen de 8 EM Hado-bronnen (die met verschillende ingrediënten gemaakt waren).
 • Een massage therapeute merkte dat het behandelen van mensen gemakkelijker is als men een Hadohalsketting en/of een Hado Halo om heeft. Alles verloopt vloeiender.


Gezondheid en Wellness tips

 • Tip: Wipe & Clean op je lakens spuiten om in de zomer in een koel bed te stappen;
 • Tip: Spuit Wipe & Clean over je armen als zonnebrandmiddel alternatief;
 • Tip: EM-X Gold en Microferm/EM-A op het gezicht sprayen, hierdoor ga je er jonger uitzien doordat rimpels verdwijnen;
 • Tip: Doe Microferm of EM-X Gold in een diffuser/aromalamp om het effect van EM in de lucht te verspreiden;
 • Tip: poetst je tanden met Wipe & Clean of Super CeraC poeder en je slechte adem kan verdwijnen;
 • Tip: sprayen van Microferm/EM-A over groenten en vlees om ze langer goed te houden en slappe groenten op te pimpen.
 • Dankzij EM-X Gold en hasjolie is iemand, die op de rand stond om dood te gaan, weer helemaal hersteld. Zij vertelde dat zij de eerste fles in 1 keer leeg dronk en toen al voelde dat haar lichaam weer begon te leven.
 • Er was een man die urinetherapie deed met EM (een therapie uit India). Maak EM-Actief met eigen ochtendurine 1 EM-1, 1 rietsuikermelasse, urinewater (50% urine/50%water). Urinetherapie is gezond voor je lichaam, EM optimaliseert je urine.
 • Een vrouw die snel last heeft van blaasontstekingen en jeuk vertelde dat zij baat heeft van plaatselijk deppen met EM-A.

Honden

 • Spuit Wipe & Clean op de droge neus van een hond en in korte tijd wordt hij weer nat (een droge neus is een slecht teken voor een hond).
 • De hond van een mevrouw gedraagt zich sinds het gebruik van Bio Bokashi voor vleeseters veel levendiger.
 • De hond van een andere mevrouw had blaasontsteking en moest er ‘s nachts steeds uit. Dit hield op zodra de hond Bokashi voor vleeseters krijgt.

EM-A/ Microferm en de tuin

 • Iemand die zeer goede ervaringen had met toepassing van EM-A bij het kweken van groente en fruit in een kas had dit ook toegepast bij een paar wietplanten. Deze waren echter zo groot gegroeid dat hij ze in het vervolg in een hoek moet planten omdat hij er anders zelf niet meer langs kan.
 • Er was een koppel dat overtuigd was geraakt van de kracht van EM doordat zij binnen 1 week effect zagen van hun eigen GFT-Bokashi. Een totaal verwaarloosde en kunstmatig bemeste grond had na een week al weer wormen en andere beestjes.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *